Web sitesi olanlar web sitesi taşıma ile istediklerine değişim yapabilirler. Web hosting taşıma işlemleri sayesinde istenildiğinde taşıma işlemi yapabilirsiniz. Yeni web hosting alarak bu şekilde eski sunucunuzdaki bilgileri aktararak yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Taşıma işlemini eksiksiz ve doğru şekilde yapmanız gerekir. Bu şekilde alacağınız sonuç aynı şekilde web sitenizi taşımanıza yardımcı olacaktır. Yeni bir hosting seçimi yapmanız ile istediğiniz de web sitenizi yeni hosting ile taşıma işlemini kolayca yaparak bu şekilde de kullanmaya devam edebilirsiniz. Taşıma öncesinde yapılması gereken bazı durumlar vardır. Bu şekilde bir ön hazırlık yapılarak sorun yaşanmadan da kolayca taşıma işlemi yapılabilir. Taşıma işlemi öncesinde ilk yapmanız gereken kontrol panelinize giriş hesaplarınızın eksiksiz olarak yani  tam yedeklerini almanız gerekir. Kontrol paneli dışında da yapmanız gereken kopyalama işlemleri bulunuyor. Yedekleme dışında ftp üzerinden root klasöründe bulunan bütün dosyalarında kopyalanması gerekir. Yapılan taşıma işleminde özellikle e-posta veya veritabanında bilgilerin eksiksiz olarak yüklendiğine emin olunması gerekir. Web sitenizi taşımak istediğiniz bilgileri kopyalamanız kaybetmemeniz açısından önemlidir ve bu şekilde daha olumlu bir taşıma işlemi yapılabilir.

Öncelikle web sitesi taşıma işleminde dosyaların taşınması gerekir. Resimler, yazılımlar, kodlar, e-posta içerikleri, dosyalar genelde root alt klasörlerinde olduğundan bunların mutlaka kopyalarının alınması gerekir. Dosyaların alındıktan sonra yeni hosting alındığından aktarılması gerekir. Hata yapmadan bu işlemelerin yapılması gerekir. Bu şekilde taşıma sonrasında sıkıntı yaşamadan da gerekli olan bütün dosyalarınızı alarak yeni web sitenizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun dışında veritabanı taşıma işlemini de yapmanız gerekir. Veritabanı yedekleme ile ya da geri yükleme ile ilgili yapılacak olan kontrol panelleri arasından nasıl yapılması gerekiyorsa bu şekilde yapılarak sonuç alınabilir. Yedekleme yapılması oluşabilecek durumlar sonrasında yedekleme olması ile sorun yaşanmadan da işlemler yapılabilir. Web sitesi taşımak isteyenler bu dudumda yapmaları gereken işlemlerin tamamını yaptıktan sonra taşıma işlemi kısa sürede yapılabilir. Yeni bir hosting seçimi yapmanız ile istediğiniz de web sitenizi yeni hosting ile taşıma işlemini kolayca yaparak bu şekilde de kullanmaya başlayabilirsiniz. Web hosting taşıma işlemleri sayesinde istenildiğinde taşıma işlemi yapılabilir. Yedekleme dışında ftp üzerinden root klasöründe bulunan bütün dosyalarında kopyalanması da işinize yarayacak olan bilgilerin kaybolmadan kullanılmaya devam edilmesini sağlar. Bu dosyalar devamlı kullandığınız ve bilgilerin olan dosyalar olduğundan dikkat etmeniz ve hepsini aldığınızdan emin olmanız taşıma işleminde sorun yaşamadan sonuç almanız konusunda size yardımcı olur.

Son olarak e-posta hesaplarının ve bilgilerin taşınması gerekir. Yeni sunucu için bu bilgilerin taşınması ile kolayca işlemler yapılabilir. Web sitesi taşıma işlemini yapmak isteyenler bu konuda öncelikle yedekleme ve kopyalama işlemi yapmaları gerekir. Ancak bu sayede sorun yaşanmadan taşımalar yapılarak bu şekilde yeni web sitesi ile devam edilebilir. Web sitenizi taşımak istediğiniz de bilgileri kopyalamanız sayesinde kaybetmeden yeni web sitenize taşıma imkanı bulabilirsiniz. Bu şekilde yapılacak olan taşıma da sorun yaşamak istemeyenler her dosyayı kopyalayabilir ve yedekleme yaparak saklayabilir. Web sitenizi farklı bir hosting ile kullanmak istediğiniz de bunun için taşıma işlemi yaparak kolayca yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. İsteyen her web sitesi sahibi aynı şekilde işlem yaparak kolayca sonuç elde edebilir. Kısa sürede kolayca yapılacak olan işlemler ile istediğinizi yaparak yeni web sitenizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Web sitenizde bulunan bütün bilgiler için aynı